укр       рус
Авторов: 415, произведений: 44609, mp3: 334  
Архивные разделы: АВТОРЫ (Персоналии) |  Даты |  Украиноязычный текстовый архив |  Русскоязычный текстовый архив |  Золотой поэтический фонд |  Аудиоархив АП (укр+рус) |  Золотой аудиофонд АП |  Дискография АП |  Книги поэтов |  Клубы АП Украины |  Литобъединения Украины |  Лит. газета ресурса
поиск
вход для авторов       логин:
пароль:  
О ресурсе poezia.org |  Новости редколлегии ресурса |  Общий архив новостей |  Новым авторам |  Редколлегия, контакты |  Нужно |  Благодарности за помощь и сотрудничество
Познавательные и разнообразные полезные разделы: Аналитика жанра |  Интересные ссылки |  Конкурсы, литпремии |  Фестивали АП и поэзии |  Литературная периодика |  Книга гостей ресурса |  Наиболее интересные проекты |  Афиша концертов (выступлений) |  Иронические картинки |  Кнопки (баннеры) ресурса

2007.02.17

Роман Коляда
(фортепіано, клавішні)

Вечір авторської фортепіанної музики
«Погляд в небо»

Харків, планетарій ім. Ю.Гагаріна, провулок Кравцова, 15 17.02.2007 початок о 18 годині. Вартість квитка – 10 гривень.

Про автора:
Роман Коляда, музикант, поет, радіожурналіст. Народився 6 квітня 1976 року у місті Києві. У 1992 році  вступив до Київської консерваторії (на час випуску вже Музичної Академії) на музикознавчий факультет, який закінчив у 1997 році. Ще до закінчення Академії  паралельно з заняттями музикою працював редактором та ведучим музичних програм на Українському телебаченні. У 1997 році почав працювати звукорежисером студії "Майдан" радіо "Голос Києва". Працював на радіо "Ера" на "Промені" та на Першій програмі Національного радіо. Зараз – заступник головного редактора "Радіо-Ера" FM.

Десь від 1999 року цікавість близьких і не дуже людей до спонтанних фортепіанних імпровізацій спонукала провести тривалу (рік з гаком) серію суботніх домашніх концертів. У 2001 році деякі напрацювання з домашніх концертів вдалося зафіксувати у альбомі «Trinity» (назва альбому пов’язана з тим, що він був записаний в ніч перед святом Трійці і ніяк не пов’язана з фільмом «Матриця», хоча Кері Енн Мосс (Трініті) дійсно дуже симпатична жінка ).
Починаючи з 2001 року Роман Коляда дає авторські концерти у різних залах (Будинок Актора, Будинок вчених, зал Фонду сприяння розвитку мистецтв у Києві, зал музею Західного і східного мистецтв у Одесі тощо), виступає у клубах, де атмосфера сприяє сприйняттю його своєрідної, дуже інтимної музики.
У листопаді 2006 року у Фонді сприяння розвитку мистецтв відбувся черговий концерт, на якому було здійснено запис «живого» альбому «Беззахисна ніжність Live!», який разом з альбомом «Trinity» традиційно можна придбати на концертах Коляди.
Що до поезії, то у 2000-му році КМЦ "Поезія" видав першу збірку віршів Романа Коляди "Святі вітряки". У 2006-му – видавництво «Континент-Прим» надрукувало книжечку «Чимчикуючи містом».

В зв’язку з своєрідною зовнішністю і постійними запитаннями «а ви, часом не батюшка» не виключено, що скоро в афішах значитиметься Роман «Батюшка» Коляда.

Про музику:
Сам автор характеризує свою музично творчість як «сучасну романтичну фортепіанну музику» хоча сам же вказує, що практично з кожним словом у цьому означенні можна сперечатися. Єдина що можна сказати про цю музику з певністю, що вона абсолютно щира і ця щирість не ховається за надуманою складністю чи пошуками якихось супермодерних гармоній. Комусь вона може здатися аж занадто простою, та нехай. Слухачі та критики одностайно відзначають «наочність, візуальність» музики Коляди, яка водночас ніколи не переходить в ілюстративність, його мелодії «аж просяться» до якогось кінофільму чи театральної постановки. Якщо шукати якихось стильових паралелей, то їх за бажання можна знайти у творчості норвежця Øystein Sevåg чи, скажімо, японки Keiko Matsui. При цьому йдеться скоріше про fusion, аніж  про world music.



Про концерт:
Назву концертній програмі, що буде запропонована відвідувачам Харківського планетарію дав заключний трек з першого альбому автора «Trinity» - «Погляд в небо». Це задумлива, на межі медитації, мелодія, яка передає стан людини яка дивиться в небо і думає про вічне. Попри це в концертній програмі знайшлося місце і більш «земним», пристрасним творам автора. Традиційно для своїх концертів Роман Коляда запропонує слухачам свої спонтанні імпровізації, які за свідченнями слухачів попередніх концертів справлять не менше враження, аніж ті твори, які зафіксовані в пам’яті автора, в нотах чи в звукозапису.




Із преси про «клубні» концерти

«Малюнки» на клавішах, Ольга Приндюк, «День», №165 від 29 вересня 2006 року.


Навряд чи музику Романа Коляди можна назвати фоновою. Для того щоб її зрозуміти, необхідно уважно слухати, терпеливо занурюючись у музичні фрази — і тоді під зовнішнім, під формою, відкривається потаємний зміст. Композиції Коляди нагадують енергетичні хвилі. Вони — вольовий посил, заклик до осмислення життя, сповідь, яка часто має чітку пісенну форму…
Про що ж розповідає музика Романа Коляди? «Усі мої композиції — про любов», — зізнається композитор. Проникливі та емоційні «Triniti», «Пісня серця», але якщо вслухатись, тут і життєві віхи, спогади, філософські роздуми: «Початок нескінченного», «Очікування можливості воскреснути» — усе це пропливає у звуковому потоці, як кадри кінохроніки, та змушує зупинитися та замислитися. Музику Романа Коляди важко утиснути в рамки одного стилю, це, скоріше, поєднання класичної музики, New Age, традиційної поп- та рок- музики.

Образна та душевна музика Романа Коляди могла б стати окрасою художнього фільму чи театральної вистави з чітким мелодраматичним сюжетом…

Найбільш вразило на концертах у Музичному салоні «Каравану» Романа Коляду те, що після одного з виступів до нього підійшов чоловік та сказав: «Дякую вам за вечір. Після вашої музики я захотів поцілувати дружину». «Це означає, що на якомусь етапі я свою місію виконав»,— підсумовує піаніст та композитор Роман Коляда.

http://www.day.kiev.ua/169572/

З преси про концерт у «Фонді сприяння розвитку мистецтв»
«Музичні вечори на Фролівській»
«Хрещатик», №171 (2966), п’ятниця, 17 листопада 2006 року

Змінилася мелодія, почулися звуки крапель, шелест вітру в молодому листі... Прокидається природа. Весна... повновода ріка, що ламає кригу, аби вирватися на луговий простір. Чи велика птаха, котра прагне волі, високості. Хвилюється очерет, ледве брижить річкову гладінь біля берега сонна риба. А в думках снується: “Тихо-тихо Дунай воду несе, а ще тихше дівка русяву косу чеше...” Рядки зі старовинної української пісні, складеної, либонь, у прадавні часи. Але тиша та оманлива. Умить вітер розплів довгу косу, а прудконогий Пан погнався за лісовою мавкою. Ось-ось наздожене...

http://www.kreschatic.kiev.ua/?id=2966&;page=12


Концепция Николай Кротенко Программирование Tebenko.com |  IT Martynuk.com
2003-2024 © Poezia.ORG

«Поэзия и авторская песня Украины» — Интернет-ресурс для тех, кто испытывает внутреннюю потребность в собственном духовном совершенствовании