укр       рус
Авторiв: 415, творiв: 44155, mp3: 334  
Архівні розділи: АВТОРИ (Персоналії) |  Дати |  Україномовний текстовий архiв |  Російськомовний текстовий архів |  Золотий поетичний фонд |  Аудiоархiв АП (укр+рос) |  Золотий аудiофонд АП |  Дискографiя АП |  Книги поетiв |  Клуби АП України |  Лiтоб'єднання України |  Лiт. газета ресурсу
пошук
вхiд для авторiв       логін:
пароль:  
Про ресурс poezia.org |  Новини редколегiї ресурсу |  Загальний архiв новин |  Новим авторам |  Редколегiя, контакти |  Потрiбно |  Подяки за допомогу та співробітництво
Пізнавальні та різноманітні корисні розділи: Аналiтика жанру |  Цікаві посилання |  Конкурси (лiтпремiї) |  Фестивалi АП та поезiї |  Літературна періодика |  Книга гостей ресурсу |  Найцiкавiшi проекти |  Афіша концертів (виступів) |  Iронiчнi картинки |  Цікавинки і новини звідусіль |  Кнопки (банери) ресурсу

Роздрукувати матерiал
Опублiковано: 2007.01.09


Кротенко Микола

Poezia.org Підводячи підсумки 2006 року


    Назви тем, які розглядаються у підсумках:

    1. Спочатку про приємне.
1.1. Читацький інтерес до опублікованих поетичних творів.
1.2. Загальний читацький інтерес до ресурсу «Поезія та авторська пісня України».
1.3. Загальна кількість авторів ресурсу «Поезія та авторська пісня України» та загальна кількість опублікованих поетичних творів.
1.4. Лідери у різних розділах ресурсу (станом на кінець 2006 року).
1.5. Ресурс «Поезія та авторська пісня України» як складова частина комплексної програми популяризації поетичної творчості авторів України.
1.6. Ресурс «Поезія та авторська пісня України» у ЗМІ 2006 року.
1.7. Популяризація ресурсу «Поезія та авторська пісня України» за межами України.

    2. Про не зовсім зрозуміле.
2.1. Відношення до проекту з боку керівництва деяких спілок (об’єднань).
2.2. Відношення до проекту з боку україномовних авторів.
2.3. В’яла активність Форумів ресурсу.
2.4. Поява незадоволених авторів.
2.5. Невелика кількість викладених аудіофайлів пісень.
2.6. Запуск Інтернет-магазину.

3. Підводячи «у сухому залишку» деякі із загальних підсумків роботи ресурсу у 2006 році


    Безпосередній текст матеріалу:

    Інтернет-проект «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org , розробка якого здійснювалася більше трьох років і який включає в себе більше 30 тематичних розділів, врешті решт у жовтні 2006 року було запущено в «крейсерському» режимі.
    Що можна сказати в аналітичному «форматі» після перших трьох місяців роботи проекту?
    Під час підведення підсумків адміністраторами творчих спілок та об’єднань з гучними назвами, які публічно опікуються культурою та несуть на собі непосильний тягар турботи про письменників, доволі часто використовуються загальні фрази та різноманітна казуїстика. Це відбувається, швидше за все тому, що керівники цих спілок (об’єднань) основною проблемою відсутності результатів своєї роботи вважають недостатність фінансування для свого існування. Типова точка зору керівників —  якби це достатнє фінансування колись звідкись з’явилося, тоді спілки (об’єднання) зразу просто закидають читачів своїми літературними шедеврами.
    Інтернет-ресурс «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org не претендує на роль спілки чи об’єднання, але, на відміну від багатьох спілок та об’єднань, може собі дозволити розповідати про результати своєї роботи не загальними фразами, а оперуючи фактами та аргументами.
    Для того, щоб матеріал не перетворювати у безрозмірний, аналізуватимуться не всі, а лише деякі сегменти роботи ресурсу.

    1. Спочатку про приємне.

    1.1. Читацький інтерес до опублікованих поетичних творів
.

    Найприємнішим у реальній роботі ресурсу виявилося те, що фактичні результати попередніх прогнозів щодо читацької цікавості до опублікованих поетичних творів авторів ресурсу суттєво перевищують прогнозовані.
    Жоден з авторів, хто має персональні авторські сторінки на ресурсі, не обділений читацькою увагою. Це є достатньо важливим критерієм для сучасних поетів і кількість переглядів опублікованих поетичних творів вимірюється тисячами.
    До прикладу, всього за декілька місяців роботи ресурсу лічильники опублікованих творів В’ячеслава Рассипаєва (лідер ресурсу за критерієм читацької цікавості до творів автора, Київ)  http://poezia.org/ua/personnels/10 перед фінішною стрічкою Нового 2007 року перейшли через відмітку 50.000 переглядів.
    Подібними цифрами читацької зацікавленості до творчості автора серед авторів України може похвалитися хіба що знаменитий (не тільки в Україні) Олександр Кабанов. До прикладу, його лічильники опублікованих творів на іншому ресурсі «Поезія.ру» http://poezia.ru/user.php?uname=alexk на кінець 2006 року показували цифру біля 49.000 переглядів.
    Редколегія ресурсу «Поезія та авторська пісня України» прогнозує, що публікація Олександром Кабановим поетичних творів на своїй персональній сторінці нашого Інтернет-ресурсу http://poezia.org/ua/personnels/82  внесе корективи в подальшу інтригу читацької зацікавленості до творчості поетів.
    Якщо орієнтуватися не на лідерів переглядів, то за декілька місяців публікації своїх творів мало у кого з авторів ресурсу кількість переглядів не перейшла через відмітку у 10.000 переглядів. Не взяли «планку» у 10.000 переглядів хіба що автори, чия творчість відображається на ресурсі менше 2-х місяців, або ті ліниві автори, хто опублікував на свої сторінці всього по декілька творів.
    У цілому жива цікавість читачів до поетичної творчості авторів ресурсу «Поезія та авторська пісня України», яка підтверджується цифрами переглядів поетичних творів авторів ресурсу, суттєво перевищує всі найоптимістичніші прогнози адміністрації ресурсу.
    У порівнянні з традиційними джерелами популяризації поетичної творчості (книги, періодика) та у порівнянні з іншими поетичними Інтернет-ресурсами України для сучасних поетів зазначені вище цифри взагалі є астрономічними.

    1.2. Загальний читацький інтерес до ресурсу «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org .

    На кінець 2006 року читачі переглядали у загальному біля 1500 сторінок ресурсу щоденно (дні перед Новим роком та після Нового року, коли всі люди переповнені почуттями любові до ближніх, і коли всім не до Інтернету, у розрахунок не беруться).
    Динаміка росту переглядів наступна:
    Початок роботи ресурсу (початок жовтня) — у загальному приблизно 200 переглядів сторінок ресурсу щодня.
    Середина жовтня — у загальному приблизно 500 переглядів сторінок ресурсу щодня.
    Початок листопада — у загальному приблизно 1000 переглядів сторінок ресурсу щодня.
    Середина листопада — у загальному приблизно 1200 переглядів сторінок ресурсу щодня.
    Початок грудня і до середини грудня — у загальному приблизно 1500 переглядів сторінок ресурсу щодня.
    Після середини грудня почався певний спад кількості переглядів, який пояснюється зміщенням пріоритетів зацікавленості перед Новорічними святами.
    Зазначені цифри загальної кількості переглядів сторінок ресурсу суттєво поступаються аналогічним цифрам згаданого вище російського Інтернет-проекту «Поезія.ру» (біля 10.000 переглядів сторінок ресурсу щоденно), але для розчарованих прихильників статистики невеличка ремарка — російський проект «Поезія.ру» існує в мережі Інтернет з 2001 року (6 років, біля 25000 творів, біля 380 авторів), а проект «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org — всього з жовтня 2006 року (три місяці).
    В Інтернет-просторі України порівняльні цифри цікавості до ресурсу «Поезія та авторська пісня України» більш оптимістичні. Наприклад, на україномовному ресурсі «Поетика» http://poetry.uazone.net/ (працює з 1998 року, біля 15.000 опублікованих поетичних творів, біля 330 авторів) щоденно у загальному переглядається 250-300 сторінок ресурсу.
    З врахуванням того, що подібні літературні проекти без штучних методів популяризації (вивішування банерів на інших сайтах, розсилання спаму тощо) «розкручуються» дуже повільно та інертно, загальна тенденція до постійного природного збільшення кількості читачів та постійного збільшення кількості переглядів сторінок ресурсу вселяє оптимізм, що ресурс без будь-яких штучних котурнів іде «правильним шляхом».
    Зазначені вище цифри переглядів (цікавості до ресурсу), як правило використовуються для приваблювання рекламодавців, але в даному випадку розміщувати рекламні банери на ресурсі «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org у подальшому не планується і цифри наведені виключно як інформаційний зріз на певний проміжок часу роботи ресурсу.

    1.3. Загальна кількість авторів ресурсу «Поезія та авторська пісня України» та загальна кількість опублікованих поетичних творів.

    На кінець 2006 року на ресурсі «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org власниками персональних авторських сторінок стали біля 80 авторів і ці автори опублікували біля 2000 своїх поетичних творів (з них 1270 російськомовних та 700 україномовних).
    З цієї кількості творів редколегією проекту 52 твори було виділено у «Золотий поетичний фонд» ресурсу http://www.poezia.org/ua/gold_fond/

    1.4. Лідери у різних розділах ресурсу (станом на кінець 2006 року).

    У розділі «Аналітика жанру» http://poezia.org/ua/analytics/  найбільшу цікавість читачів викликав матеріал Р. М. Рільке «Листи молодому поету».
    У розділі «Конкурси, літпремії»  http://poezia.org/ua/contests/ найбільшу читацьку увагу викликала інформація про Національну Шевченківську премію. Доволі бурхливі обговорення теми Шевченківської премії продовжувалися на Форумах у розділі http://poezia.org/forum/viewtopic.php?t=597  
    У розділі «Фестивалі поезії та АП» найбільш активною за кількістю опублікованих статей стала сторінка Всеукраїнського поетичного фестивалю «Підкова Пегаса»  http://www.poezia.org/ua/festivals/festival/4/
    У розділі «Літ газета серверу» у 2006 році найбільшу кількість статей (7) опублікував Ігор Павлюк http://www.poezia.org/ua/personnels/15

    1.5. Ресурс «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org як складова частина комплексної програми популяризації поетичної творчості авторів України.

    Більш детально інформацію з назвою Про «ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ ПІДТРИМКИ ТАЛАНОВИТИХ ПОЕТІВ УКРАЇНИ» (ТППТПУ) та поетичну серію «ЗНАЙОМСТВО З АВТОРОМ» можна прочитати у розділі «Видання поетичних збірок та аудіоальбомів АП» (прямий перехід на зазначений матеріал тут http://poezia.org/ua/publications/374 ).

    1.6. Ресурс «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org у ЗМІ 2006 року

    У 2006 році ресурсу «Поезія та авторська пісня України» та Всеукраїнському фестивалю «Підкова Пегаса» було присвячено декілька радіопередач, а саме:
    02.09.2006 Прямий ефір на радіоканалі «Культура» Національного радіо України (ведучий Дмитро Хоркін)
    09.09.2006 Передача на радіо «Голос Києва» (ведучий Микола Підгорний)
    02.11.2006 Прямий ефір на радіо «Ера-FM» (ведуча Марина Фіалко)
    14.12.2006 Передача на Вінницькому обласному радіо (ведуча Світлана Кривінська)
    15.12.2006 На радіо «Gruene Welle» (Німеччина, для російськомовних емігрантів) звучали поетичні твори авторів ресурсу «Поезія та авторська пісня України» (ведучий Петро Приступов).

    У 2006 році ресурсу «Поезія та авторська пісня України» та Всеукраїнському фестивалю «Підкова Пегаса» було присвячено декілька публікацій у періодиці, а саме:
    09.09.2006 у міжнародному тижневику «Дзеркало тижня» (№ 34 (613) опублікована стаття Ольги Скобельської «Підкувати Пегаса — справа нелегка». Локальна копія статті тут http://poezia.org/ua/publications/466
    01.09.2006 у Вінницькій обласній газеті «Місто» (№35) опублікована стаття Максима Мельника «Квітка поезії серед прози життя». Локальна копія статті тут http://poezia.org/ua/publications/447
    30.08.2006 у Вінницькій обласній газеті «Подільська порадниця» (№ 18 (94))опублікована стаття Інни Червінчук «НА «ПІДКОВІ ПЕГАСА-2006» ПОЕТИ ЧИТАЛИ ВІРШІ, ІНКОЛИ НАВІТЬ... СТОЯЧИ НА ГОЛОВІ». Локальна копія статті тут http://poezia.org/ua/publications/446

    1.7 Популяризація ресурсу «Поезія та авторська пісня України» за межами України.

    За межами України Інтернет-ресурс «Поезія та авторська пісня України» найбільше популяризували Андрій Стебелєв (у США) авторська сторінка http://poezia.org/ua/personnels/18  та Петро Приступов (у Німеччині) авторська сторінка http://poezia.org/ua/personnels/78

    Щира подяка авторам матеріалів та радіожурналістам, які приділяли увагу Інтернет-ресурсу «Поезія та авторська пісня України», а також людям, які популяризували ресурс. Всі опубліковані матеріали в пресі та копії радіопередач у подальшому дбайливо зберігаються в архіві ресурсу «Поезія та авторська пісня України».

    2. Про не зовсім зрозуміле.

    2.1. Відношення до проекту з боку керівництва деяких спілок (об’єднань)
.

    Будь-яке середовище, в тому числі і літературне, передбачає підтримку певного психологічного балансу в цьому середовищі. Поява будь-якого стороннього тіла (авторитетної особистості чи нової структури) є в першу чергу порушенням існуючого балансу і різними людьми сприймається неоднозначно (при зовнішній доброзичливості).
    Літературне середовище України не особливо широке і через пару місяців після початку роботи ресурсу про проект «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org дізналися практично у всіх спілках та великих літоб’єднаннях України. Але має місце факт: станом на кінець 2006 року жоден з керівників спілок (великих об’єднань), які, згідно зі статутами, в першу чергу покликані турбуватися про авторів, які є членами їхніх спілок (об’єднань) не зробив жодного руху для талановитих авторів, які є членами їхніх спілок, щоб популяризувати творчість цих авторів (причому абсолютно безкоштовно для авторів) на ресурсі «Поезія та авторська пісня України».
    При тому, що проект «Поезія та авторська пісня України» не переходив дорогу жодній з існуючих спілок і жодному з літературних угрупувань України, і він лише реально допомагає вирішувати задекларовані цими спілками творчі ідеї популяризації творчість поетів, з боку керівництва (не з боку авторів!!!) деяких спілок та угрупувань поява проекту була сприйнята, скажемо так, не дуже доброзичливо.
    Найбільш типовою реакцію з боку керівництва більшості спілок та об’єднань стала реакція «не помічати» проект «Поезія та авторська пісня України», який несподівано порушив існуючий баланс у літературному середовищі України.
    Чесно кажучи, спостерігати подібну реакцію доволі прикро, а ще частіше просто смішно. Але враховуючи те, що ресурс «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org ніяким чином не залежить ні від яких спілок (об’єднань), подібне відношення можна переживати доволі спокійно, без особливих емоцій і просто констатувати як факт, який має місце на певному етапі розвитку проекту.

    2.2. Відношення до проекту з боку україномовних авторів.

    Один київський журналіст якось висловив наступну думку: «Якщо попросити надіслати свої твори автора єврейської національності, до прикладу, вранці, ці твори будуть надіслані ввечері. Якщо попросити те ж саме автора російської національності, твори будуть надіслані протягом тижня. Якщо попросити надіслати свої твори автора української національності, в кращому випадку твори будуть надіслані протягом місяця...»
    При тому, що для керівника проекту першою мовою є українська мова, докладається максимум зусиль для популяризації саме української мови і що для відкриття персональних авторських сторінок передбачені абсолютно однакові умови як для україномовних, так і для російськомовних авторів, з боку україномовних авторів особливого ентузіазму проект на даному етапі не викликає і на кінець 2006 року кількість російськомовних авторів ресурсу суттєво перевищує кількість україномовних (на своїх сторінках задекларували себе, як суто україномовні автори — 16%, як суто російськомовні автори — 53%, і як автори, що володіють двома творчими мовами — 30%).
    З боку мовної сторони прихильникам української мови залишається лише у подальшому з нетерпінням чекати та надіятися на те, що саме україномовні автори «Довго запрягають, зате швидко їдуть».

    2.3. В’яла активність Форумів ресурсу.

    Аналізуючи не особливу активність читачів та авторів на «Форумах» ресурсу, окрім короткого терміну роботи проекту, однією з найвірогідніших причин в’ялості дописувачів є наступна версія: «планка» рівня спілкування встановлена на рівні, який суттєво перевищує рівень традиційних форумів «просто про щось поговорити».

    2.4. Поява незадоволених авторів.

    Деякі з авторів, яким редколегія відмовляє у відкритті персональних авторських сторінок, після факту відмови доволі часто не особливо церемоняться з підбором слів, щоб висловити своє невдоволення конкретному члену редколегії, у зв’язку з чим у подальшому є потреба вдосконалення формальної сторони процедури відмови (наприклад, у Форумах буде створено розділ, у якому будуть публікуватися прізвища авторів, яким редколегія відмовила у відкритті сторінок), щоб негативні емоції незадоволеного автора не йшли на конкретного члена редколегії, а на дописувача Форумів з умовною назвою «Редколегія ресурсу».

    2.5. Невелика кількість викладених аудіофайлів пісень.

    На даному етапі фізично немає можливості регулярно викладати аудіофайли бардівських пісень.

    2.6. Запуск Інтернет-магазину

    Так як запуск Інтернет-магазину передбачає роботу у 100%-но цивілізованому полі податкового Законодавства України (СПД зі сплатою єдиного податку), запускати в роботу магазин зі сплатою відповідних податків та зарплатою штатних працівників буде доцільно, коли щоденно переглядатиметься не менше 3000 сторінок ресурсу (для початку роботи 10-30 потенційних покупців щоденно).
    За оцінками керівника проекту, зазначена кількість переглядів сторінок ресурсу має бути досягнута у лютому-березні 2007 року, після чого з’явиться економічне підґрунтя для відкриття магазину.

    3. Підводячи «у сухому залишку» деякі із загальних підсумків роботи ресурсу у 2006 році:

    — Проект «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org запущено в дію і він поступово набирає все більші оберти незалежно від різноманітного відношення до проекту окремо взятих людей.
    — Проект повноцінно виконує своє основне призначення — наводити і постійно підтримувати безпосередні та живі «місточки» між поетами і читачами.
    — В сучасному Інтернет-просторі та  невіртуальному читацькому середовищі України проект надає авторам ресурсу найбільш кількість читачів жанру за окремо взятий проміжок часу.
    — Проект викликає живий інтерес з боку читачів, з боку авторів і з боку ЗМІ, причому цей інтерес має стійку тенденцію до підвищення.
    — Проект, в основи якого закладені принципи академічних архівів, надає найбільші в Україні зручності та можливості талановитим авторам для популяризації своєї творчості.
    — Враховуючи факт, що Інтернет-ресурс «Поезія та авторська пісня України» є складовою «ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ ПІДТРИМКИ ТАЛАНОВИТИХ ПОЕТІВ УКРАЇНИ» (ТППТПУ), детальніше на http://poezia.org/ua/publications/374 , який передбачає різнопланову підтримку талановитих авторів (видання книг, Проведення Всеукраїнського поетичного фестивалю «ПІДКОВА ПЕГАСА», Інтернет-магазин тощо), за своїм потенціалом та перспективами даний проект станом на початок 2007 року в Україні не має собі аналогів. Після запуску Інтернет-магазину та збільшення інвестицій у видання книг потужність та авторитет проекту будуть постійно підвищуватися.
    — В рамках «ТВОРЧОГО ПРОЕКТУ ПІДТРИМКИ ТАЛАНОВИТИХ ПОЕТІВ УКРАЇНИ» станом на кінець 2006 року видано 9 поетичних збірок у серії «Знайомство з автором» (видання збірок у даній серії буде активно продовжено у 2007 році).
    — Технічні можливості Інтернет-ресурсу «Поезія та авторська пісня України» http://poezia.org станом на початок 2007 року стали своєрідним еталоном якості розробки поетично-бардівських ресурсів в Україні. Хто в подальшому захоче розробляти нові поетично-бардівські напрямки в Інтернет-середовищі України, щоб зробити хоча б аналогічний проект, вже не матимуть права опускатися нижче виставленої «планки» якості та зручностей для авторів і читачів, тому що Інтернет-середовище не має регіональних кордонів.
    — Проект «Поезія та авторська пісня України» є одним із небагатьох культурологічних проектів України, який має чітку та виважену стратегію свого подальшого розвитку, і ця стратегія (не так швидко, як хотілося б, але тим не менш) послідовно втілюється в життя та в конкретні справи.
    — У цілому проект «Поезія та авторська пісня України» за невеличкий проміжок часу своєї роботи має цілком реальні результати, про які не соромно говорити, аргументовано оперуючи конкретними фактами.

    Щира подяка і знятий капелюх керівника проекту перед членами редколегії, які допомагають підтримувати та рухати вперед проект «Поезія та авторська пісня України». Додатково до того, що прізвища членів редколегії постійно викладені у розділі ресурсу «Редколегія, контакти», і не виключено, що форма переліку прізвищ членів редколегії буде виглядати дещо по-шкільному, в рамках даної статті буде не зайвим повторити ці прізвища (в алфавітному порядку):
    Сергій Мороз (Київ-Боярка), авторська сторінка http://poezia.org/ua/personnels/17
    Ігор Павлюк (Київ-Львів), авторська сторінка http://poezia.org/ua/personnels/15
    Микола Підгорний (Київ), авторська сторінка http://poezia.org/ua/personnels/73
    В’ячеслав Рассипаєв (Київ), авторська сторінка http://poezia.org/ua/personnels/10
    Олександр Різник (Київ), авторська сторінка http://poezia.org/ua/personnels/23
    Ольга Скобельська (Черкаси), авторська сторінка http://poezia.org/ua/personnels/19
    Андрій Стебелєв (Вашингтон-Вінниця), авторська сторінка http://poezia.org/ua/personnels/18

    Детальніше про плани та перспективи проекту у 2007 році — після того, як ці плани будуть реалізовані.

    P.S. До уваги талановитих авторів! Не пропустіть одну із найцікавіших літературних подій 2007 року в Україні — Всеукраїнський поетичний фестиваль «ПІДКОВА ПЕГАСА-2007» (Вінниця, серпень) http://www.poezia.org/ua/festivals/festival/4/



Опублiкованi матерiали призначенi для популяризацiї жанру поезiї та авторської пiснi.
У випадку виникнення Вашого бажання копiювати цi матерiали з серверу „ПОЕЗIЯ ТА АВТОРСЬКА ПIСНЯ УКРАЇНИ” з метою рiзноманiтних видiв подальшого тиражування, публiкацiй чи публiчного озвучування аудiофайлiв прохання не забувати погоджувати всi правовi та iншi питання з авторами матерiалiв. Правила ввiчливостi та коректностi передбачають також посилання на джерело, з якого беруться матерiали.


Концепцiя Микола Кротенко Програмування Tebenko.com |  IT Martynuk.com
2003-2024 © Poezia.ORG

«Поезія та авторська пісня України» — Інтернет-ресурс для тих, хто відчуває внутрішню потребу у власному духовному вдосконаленні