ВIДГУК
на навчальний фонопосiбник «Музичні композиції Петра Приступова “Сад божественних пісень” на вірші Григорія Сковороди”.
Автор посібника, автор музики та виконавець пісень П.Г.Приступов
Петро Приступов – відомий в Україні автор-виконавець пісень на вiршi Г.Сковороди, лауреат низки всеукраїнських пісенних конкурсів та фестивалів – зокрема, І-го Українського фестивалю авторсько пiснi (Кив, 1988), “Бiлi вітрила” (Кив, 1992), “Оберiг-92” (Луцьк, 1992),— учасник загальнодержавних концертних заходів з нагоди річниць Г.Сковороди (в т.ч. на сцені Національної опери).
П.Приступов перший i єдиний, хто фактично повністю музично озвучив цикл поезій Г.Сковороди “Сад божественних пісень”, створивши 28 музично-поетичних композицій. Слід наголосити на жанрі зазначених творів П.Приступова — кобзарська псальма-притча, за музично-виражальною та виконавською стилістикою максимально наближена до сковородинської епохи. До новацій П.Приступова належить i те, що він зробив не лише музичну, але й літературну iнтерпретацiю творів національного класика, здійснивши власний переклад на сучасну українську літературну мову.
До пропонованого фонопосiбника (компакт-диск) увійшло 16 пісень в авторському виконанні П.Приступова — спів у власному супроводі на ладковiй кобзі (старовинному кобзарському iнструментi, широко вживаному у 16-18 ст.). Автором посібника свідомо вибрані поезії, кожна з яких порушує певну етичну та світоглядну проблему, а отже які можуть слугувати переконливою художньою iлюстрацiєю (i навіть аргументацією) цих проблем. П.Приступов демонструє тут i неабиякий хист до музичного “підсилення”, “експресивiзації” сковородинського слова, напрочуд влучно та неповторно iндивiдуально добираючи до кожної поезії органiчніший щодо неї музичний жанр, виконавський настрій, всю палітру музично-виражальних засобів назагал. Зовнішня простота музичної мови поєднується з риторично витонченим прочитанням всіх поетичних нюансів, а єдність, цiлiснiсть музичного та літературного стилю — iз жанровою розмаїтістю творів.
Посібник може бути ефективно використаний як допоміжний матеріал до широкого спектру навчальних курсів, які передбачають вивчення творчості Г.Сковороди, зокрема — “Українська та зарубіжна культура”, Українська література”, “Релiгiєзнавство”, “Музичне виховання”, “Етика”, “Естетика” у загальноосвiтнiх та спецiалiзованих навчальних закладах рiзноманiтного профiлю.
Фонопосiбник доцiльно рекомендувати до видання i тиражування.
музикознавець, канд. мистецтвознавства,
зав. лабораторією Українського центру
культурних досліджень мiнiстерства
культури i туризму України О.О.Рiзник
Источник: https://poezia.org/id/1772