Безпосередньо самі твори розміщуються авторами або модераторами у текстових архівах на авторських сторінках у розділі «ПЕРСОНАЛІЇ», а члени редколегії після прочитання та аналізу роблять лише відповідні помітки біля відібраних творів, після чого назви творів починають відображатися в даному розділі.
Для зручності користувачів усі викладені твори додатково систематизовані по умовних тематичних поетичних підрозділах, як і в розділах «Україномовний текстовий архів» та «Російськомовний текстовий архів».
У даному розділі вірші відображаються однією мовою (укр. або рос.), якою були написані авторами.
Натиснувши на прізвище автора твору, Ви перейдете на авторську сторінку, де зможете ознайомитися з іншими творами автора більш детально.
Навіщо створено розділ «ЗОЛОТИЙ ПОЕТИЧНИЙ ФОНД»?
Створення даного розділу зумовлене не метою членів редколегії давати оцінки поетичним творам авторів, чиї творчі досягнення нерідко перевищують авторитет членів редколегії, а зовсім іншим.
Статистична довідка: Зараз в Україні кількість читачів, які цікавляться жанром поезії, м’яко кажучи, не дуже велика, приблизно 1 людина на 1000 жителів.
Більшість творчих людей розуміють, що подібна статистика зовсім невесела і щось потрібно робити, але не завжди розуміють, хто і як повинен робити це «Щось». Вибираючи між «Ридати і жалітися на те, як усім нам важко» і «Робити щось невелике, але конкретне» вибрано друге.
Одним із таких конкретних кроків стало створення даного серверу — потужного та швидкісного електронного інструменту, який дозволяє систематизувати і оперативно обробляти величезні обсяги спеціалізованих поетично-бардівських матеріалів, а система, якщо вона навіть не зовсім досконала, але все таки система, завжди буде мати перевагу над фрагментарними рухами, які періодично роблять більшість творчих людей для підтримки жанру.
Саме за рахунок поєднання живої ініціативи, системного підходу та систематизації спеціалізованих матеріалів для цільової аудиторії є надія, що даний розділ при всій його ризикованості дозволить зробити більше корисного, ніж негативного, а саме:
1. Привернути дещо більшу увагу до жанру категорії не особливо працелюбних читачів, які зараз не є палкими прихильниками поезії, але потенційно можуть стати такими прихильниками у майбутньому, якщо замість них хтось попередньо буде виконувати чорнову роботу з відбору матеріалів і регулярно подавати на «блюдечку з голубим обідочком» достатньо велику кількість цікавих творів.
2. Стимулювати просвітницькими засобами підвищення читацького інтересу до жанру у цілому та до імен тих авторів, чиї твори будуть викладатися у даному розділі.
3. Дбайливо підтримувати і популяризувати поетичні твори та їх авторів, які нерідко є яскравими творчими особистостями.
4. Підсилювати акценти на тому, що читацький інтерес до жанру у цілому зберігається не за рахунок великої кількості опублікованих творів, а виключно за рахунок яскравих і вагомих імен, які в усі часи є своєрідними «палями» жанру.
І якщо через декілька років кількість людей, які цікавляться жанрами поезії та бардівської пісні, збільшиться з однієї хоча б до 1,05 людини на 1000 чоловік, то члени редколегії мають надію, що ті автори, чиї оцінки щодо своїх власних творів не завжди співпадатимуть з оцінками членів редколегії, частково зможуть пробачити членам редколегії суб’єктивну розбіжність у поглядах та оцінках.
Відбір текстів у даний розділ здійснюють усі члени редколегії серверу.
Під час процесу відбору творів у розділ «ЗОЛОТИЙ ПОЕТИЧНИЙ ФОНД» члени редколегії керуються виключно своїми суб’єктивними уподобаннями та літературними смаками, у зв’язку з чим незайвим буде зробити акцент на тому, що даний «ЗОЛОТИЙ ПОЕТИЧНИЙ ФОНД» є лише суб’єктивною версією членів редколегії серверу, і ця версія не претендує на істину в останній інстанції. Якщо хтось з даною версією «ЗОЛОТОГО ПОЕТИЧНОГО ФОНДУ» не згоден і бажає запропонувати інші суб’єктивні версії — створюйте інші проекти і пропонуйте інші версії.
Основні критерії, якими керуються члени редколегії для відбору творів у розділ «ЗОЛОТИЙ ПОЕТИЧНИЙ ФОНД»:
1. Авторська індивідуальність — твір має бути позначений яскраво авторським, особистісним началом. Твори, в яких присутні елементи сліпого копіювання чужих (і «визнаних») авторських манер і стилів, банальністю способів висловлення, редколегією не розглядаються взагалі.
2. Змістовність — твір повинен нести вагоме смислове навантаження, що втілюється як словесними, так і музичними засобами.
3. Образність — наявність яскравого, запам’ятовуваного образу.
4. Цілісність твору — твір має позначатися смисловою та естетичною цілісністю.
5. Технічна вправність — дотримання основних законів та правил жанрів, стилів та усталених форм, до яких звертається автор (дотримання законів та правил ритміки й римування у «класичних» віршових формах, відповідних правил віршотворення у білих і «фольклороподібних» віршах, структурних канонів у «твердих» віршованих формах типу сонету, хокку, рубаї тощо). Порушення правил віршування має бути художньо виправданим.
6. Твір не повинен нести у собі закликів до фізичного насильства, відвертих політико-пропогандистських закликів, розпалювання міжрелігійної та міжнаціональної ворожнечі тощо.
7. Зменшення вірогідності суб’єктивної похибки — поетичний твір для виділення його в розділ «ЗОЛОТИЙ ПОЕТИЧНИЙ ФОНД» мають порекомендувати не менше двох членів редколегії.
8. Члени редколегії при аналізі та виділенні творів у даний розділ у першооснову відбору ставлять виключно окремі твори авторів, а не творчість авторів у цілому.
Склад та адреси членів редколегії серверу див. у розділі «РЕДКОЛЕГІЯ, КОНТАКТИ».